رویداد اعلام فناوری ها و تجهیزات مورد نیاز مجتمع گاز پارس جنوبی (SPGC)

نشست SPGC

رویداد اعلام فناوری‌ها و تجهیزات مورد نیاز مجتمع گاز پارس جنوبی در پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر برگزار شد تا در آن شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه گاز، توانمندی‌های خود را معرفی و مجتمع گاز پارس جنوبی نیازمندی‌های خود را اعلام کنند.

سرپرست مدیریت بازرگانی مجتمع گاز پارس جنوبی پس از پایان نشست صبح این رویداد به خبرنگار ما با اعلام رضایت از این نشست گفت: با توجه به نیازهای مجتمع گاز تصمیم گرفته شد با نگاه به توانمندی‌هایی که شرکت‌های فناور داخلی دارند برای بومی‌سازی و ساخت داخل تجهیزاتی که هنوز وابستگی خارجی به آن‌ها وجود دارد تلاش شود.

جواد سهیلی با بیان این‌که نباید خود را وابسته به سازندگان خارجی کنیم، افزود: تجربه می‌گوید که در صنعت نفت باید متکی و وابسته به سازندگان داخلی باشیم و شرکت‌هایی که توانمندی، دانش و فناوری تولید نیازمندی‌های صنعت گاز در پارس جنوبی را دارند، تطبیق تقاضا و عرضه را انجام دهیم.

او اضافه کرد: هر جا جوانان ایرانی بخواهند کاری را انجام دهند، انجام می‌دهند و امروز با اتحاد راهبردی که میان صنعت و بخش خصوصیِ دانش‌بنیان اتفاق افتاد مطمئنم که نیازهای عملیاتی صنعت گاز در داخل برآورده خواهد شد.

در رویداد اعلام فناوری‌ها و تجهیزات مورد نیاز مجتمع گاز پارس جنوبی نزدیک به ۳۰ شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه گاز شرکت کرده بودند که شماری از مدیران عامل و نمایندگان آن‌ها به خبرنگار ما گفتند که این رویداد فرصت مناسبی برای شناخت مجتمع گاز پارس جنوبی از توانمندی‌های همکاران ما است و امیدواریم اعتماد این مجتمع برای سپردن طراحی و ساخت تجهیزاتی که توانایی آن در داخل و در شرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد جلب شود.

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر هم خبر داد که پارک برای پیوند دانش و صنعت در استان بوشهر چنین نشست‌هایی را افزایش خواهد داد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما